Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Levelet írt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán dolgozóknak a kar egyik intézetvezetője, aki szerint „csak beszélgetés szintjén” kerültek elő takarékossági ötletek.
A Népszava szombaton írt arról, hogy a várhatóan hatalmas rezsi miatt néhány hónapra online oktatásra állhat át az ELTE Természettudományi Kara, egyes részlegek pedig átmenetileg bezárnak.
Az RTL Híradóhoz eljutott egy szombati levél, amelyben az egyik intézetvezető azt írja, igaz, hogy az energiakrízis miatt mindenféle takarékossági ötletet előkerült, de csak beszélgetés szintjén. A levélíró ugyanakkor sajnálja, „hogy a TTK-n vannak olyan munkatársak, akik ezeket egy hamarosan bekövetkező döntés előszelének vették, és a sajtónak panaszolták el aggodalmukat”.
Az RTL Híradó az ügyben kereste a kormányt és az ELTE-t is – az egyetem vezetése azt mondta, hétfőn ad ki közleményt az ügyben.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.