Nem marad Palkovics Lászlónál a Fudan-campus ügye

Nem marad Palkovics Lászlónál a Fudan Egyetem ügye – Csák János leendő kulturális és innovációs miniszter foglalkozik majd a kínai intézmény magyarországi campusával.

  • Eduline

A hvg.hu azt írja, a kormány új szerkezetével összefüggő módosításokat tartalmazó salátatörvényben az állt, hogy a Fudan az iparügyekért felelős miniszterhez tartozik majd – vagyis a felsőoktatást eddig irányító Palkovics Lászlóhoz, akinek a téma szintén szívügye.

A törvényalkotási bizottság csütörtöki ülésén azonban elfogadták azt a módosító csomagot, amelynek egyik pontja, hogy a Fudannal Csák János foglalkozik majd kulturális és innovációs tárcavezetőként.

Csák János a kulturális bizottság szerdai meghallgatásán egyébként a Fudanról is kapott kérdést. Arra azt válaszolta, hogy Magyarországnak keletre és nyugatra egyaránt ki kell tekintenie; a kínai tudás is szükséges ahhoz, hogy Magyarországon innováció legyen. "A diákváros meg fog épülni" - jelentette ki.

 

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.