444: egyetemi vizsgákat intézhetett el "ismerősöknek" a Végrehajtói Kar letartóztatott elnöke

A 444 birtokába jutott a „Schadl-Völner-ügy” 1734 oldalas nyomozati anyaga, ebben vannak olyan feljegyzések is, amelyeket a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai készítettek Schadl György, a Végrehajtói Kar egykori elnökének telefonbeszélgetéseiről. A leghallgatott beszélgetésekből kiderült, hogy Schadl György többeknek segíthetett átmenni különféle egyetemi vizsgákon.

  • Eduline

A 444 azt írja, Schadl Györgyöt többen keresték meg azzal, hogy segítsen a jogi diploma megszerzéséhez szükséges vizsgák abszolválásában – erre egyetemi kapcsolatain keresztül lehetett lehetősége.

A portál szerint Schadl György többek között a pécsi egyetem egyik tanársegédjével is beszélt telefonon, méghozzá egy bizonyos Nagy Ádám aznapi vizsgájáról. A nyomozó főügyészség a dokumentumokban nem merte kijelenteni, hogy az a Nagy Ádám, akinek Schadl a vizsgákat intézte, és Rogán Antal kabinetfőnöke ugyanaz a személy, mindenhol azt írták, hogy „feltehetőleg” ő az.

Igaz, a 444 hozzáteszi: az 1734 oldalas nyomozati anyagban nem szerepel olyan hívás leirata vagy kivonata sem szerepel, amelyben Schadl Györgyöt Nagy Ádám vagy bárki más arra kérné, hogy járjon közben Nagy sikeres vizsgái érdekében.

A befolyásos emberek körüli figurák számára intézett vizsgákhoz képest Schadl nagyüzemben szervezett különböző jogi vizsgákat végrehajtóknak. 2023-tól ugyanis csak az praktizálhat végrehajtóként, akinek a szakvizsga mellett jogi végzettsége is van.

Hozzászólások

„Mondjon le a kancellár, a rektor és a többi felelős döntéshozó” – elegük lett a képzős hallgatóknak az erőszakbotrány kezelését feltáró jelentés után

Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.