Pert indítanak az Oktatási Hivatal ellen az SZFE polgárai

A hallgatók még november 2-án fordultak a hivatalhoz.

  • Eduline

Az Oktatási Hivatal azonban november 13-án visszautasította mind a betekintési-, mind a benyújtási kérelmet, a hallgatók és oktatók közössége ezért közigazgatási pert indít.

Az SZFE hallgatói a közleményükben azt is írják, hogy az Oktatási Hivatal arra hivatkozott, nem ismeri el ügyfélként az SZFE polgárságát.

A kérelmeken felül közérdekű bejelentést is tettek a hivatalnál, mivel az egyetem közhasznú feladata az oktatás, azt ellátnia társadalmi érdek - az oktatás felfüggesztésének kezdeményezése ellentmond az intézmény működésének elsődleges céljával - írják közleményükben.

Nem volt bűncselekmény a kancellár kizárása az SZFE-ről

Az ügyben tett összes feljelentést elutasították.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Lannert Judit átalakítaná az érettségit és megvizsgálná a gimnáziumi felvételi rendszerét

Miniszterként első nagyinterjúját Lannert Judit a Balzac diákmédiának adta. A beszélgetésben a diákok túlterheltségéről, az érettségi és a gimnáziumi felvételi rendszer lehetséges reformjáról, a mesterséges intelligencia oktatásban betöltött szerepéről, valamint az iskolai szegregáció és az elitképzés problémáiról is beszélt. Az interjúból az is kiderült, hogy pályafutása elején két évig egy gyermekotthonban dolgozott nevelőtanárként.