A jövő évet még biztosan túléli a Corvinus Egyetem

Jövőre még biztosan működni fog a Budapesti Corvinus Egyetem, de hosszú távon nincs biztosíték az intézmény megmaradására, legalábbis a jelenlegi formájában - mondta Mészáros Tamás rektor a Klubrádiónak.

  • Eduline
Az új felsőoktatási törvény tervezetében még szerepel az egyetem, és Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár sem jelezte, hogy változás várható - mondta a Klubrádió reggeli műsorában a Corvinus rektora, aki szerint van esély a további fennmaradásra, akár egy egyetemi szövetség részeként, ugyanakkor számos bizonytalanságot okoz az új törvény.

Molinó a Corvinus Egyetem megmaradásáért májusban. A rektor bizakodik
MTI

Mészáros Tamás ide sorolta az egyetemi autonómia és a finanszírozás kérdését, ami a későbbi vezetésnek még gondokat okozhat. A Corvinus megmaradásáról azt mondta, bízik benne, hogy rövid távon minden rendben lesz, de nekik hosszabb távban kell gondolkodniuk. Az új felsőoktatási törvény tervezete szigorú követelményekhez köti az intézmények működését - összefoglalónkat itt olvashatod el.

eduline
Hozzászólások

A levelezős hallgatók szerint méltánytalan, hogy ők nem kapnak országos utazási kedvezményt, petíciót indítottak

A petíciót kezdeményező szerint a levelező képzésben tanulók jelentős része teljes munkaidő mellett, családot nevelve vagy más kötelezettségek mellett végzi tanulmányait, miközben rendszeresen kell utazniuk konzultációkra, vizsgákra, kötelező jelenléti órákra, laborfoglalkozásokra és szakmai gyakorlatokra is. Ezért kéri arra a kormányzatot, hogy gondolja újra a szabályozást.