Végleg lezárták a méregkutat a gödöllői egyetemen

Lezárta a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi Felügyelőség a gödöllői Szent István Egyetemen azt a kutat, amely miatt génkárosító, betiltott gyomirtószerrel mérgezett víz folyt az oktatási intézmény, egyes feltételezések szerint Gödöllő ivóvízrendszerében - írja a pénteki Magyar Hírlap.

  • Eduline
A felügyelőség osztályvezetője a lapnak elmondta, hogy az öntözővízkutat a Dunamenti Regionális Vízmű Zrt. engedély nélkül üzemeltette, és a cég abban is hibázott, hogy rákötötte azt az ivóvízhálózatra.

Azt továbbra sem tudni, hogy honnan származik a vízben talált szennyezőanyag, de nem zárható ki, hogy az egyetem kísérleti gazdaságából került a talajba a betiltott szer - írja a lap.
Még mindig nem tudják, honnan származott az ivóvízbe került gyomirtó

Az egyetem vezetősége a vízművet támadja, a GATE Zöld Klub alapítója azonban arra hívta fel a figyelmet, hogy a vezetőség a felfedezés után még másfél hónapig hagyta, hogy mérgezett víz folyjon a hálózatban - áll a cikkben.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a gödöllői egyetem egyik kútjában a határértéket húszsorosan meghaladó, triazin típusú gyomirtószer hatóanyagot találtak még tavaly. A Levegő Munkacsoport információi szerint a kollégiumok és a hallgatói önkormányzat vezetése 2010. november 18-án ismeretlen tettes ellen feljelentést tett a dolgozók és a hallgatók, köztük 1700 kollégista veszélyeztetése miatt. A helyi ÁNTSZ szerint fennállt a súlyos, illetve tömeges „egészségkárosodás veszélye”, ugyanis a campuson működő konyhában is a mérgezett vizet használták a főzéshez – az ételből pedig nemcsak az egyetemisták, hanem a helyi általános- és középiskolások is ettek. A szennyezésről bővebben itt olvashatsz.

eduline/MTI

Hozzászólások

Egy bölcsőde klimatizálására ajánl fel egymillió forintot első képviselői fizetéséből Csézy Erzsébet

30-33 fokra forrósodott csoportszobákban alszanak a kisgyerekek a mezőkövesdi városi bölcsődében a térség országgyűlési képviselője szerint. Csézy Erzsébet ezért első képviselői fizetéséből egymillió forintot ajánl fel az intézmény klimatizálására, és arra kéri a helyi vállalkozókat is, hogy segítsenek összegyűjteni a hiányzó összeget.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.