Gazdasági képzésen tanultok? Ezek az online kurzusok sokat segíthetnek

Ha gazdasági képzésen tanultok, és elkélne némi segítség egy-egy tárggyal kapcsolatban, a következő kurzusok között nagy eséllyel találtok nektek valót. Online kurzusajánló.

  • Eduline

 

Pixabay

Adatelemzés könnyen

Ha gazdasági szakon tanultok és jól jönne egy kis korrepetálás a statisztika zh-hoz, ez a kurzus rátok vár!

Vizsgafelkészítő

A számvitelt alapjairól is elvégezhettek egy online kurzust, ami szintén garantálja, legalább a zh, de a vizsga szuper eredményét is. Hajrá!

Pénzügyi alapszámítások

Elsajátíthatjátok a pénzügyi számítások főbb fogalmait is, amelyeket aztán a vállalati gyakorlatba átültetve mélyíthettek el. Ez a kurzus szintén nagy segítség lehet egy-egy pénzügyi tárgyatokhoz.

Itt a teljes lista: ennyit kereshettek, ha gazdasági szakon szereztek diplomát

Milyen átlagbérre számíthatnak a gazdasági szakokat végzett diplomások? Hol a legmagasabb a fizetés, és az egyes szakok bérei mennyiben különböznek egymástól? Utánajártunk. A legmagasabb átlagbérrel a nemzetközi gazdálkodás képzésen végzett diplomások számolhatnak - derül ki a diplomáspálya-követési rendszer 2017-es adataiból. Az ő keresetük bruttó 311 ezer forint körül mozog.

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.