A legkínosabb bakik az önéletrajzban és az állásinterjún

Apró betűk, túl sok beszéd, a bérigény megemlítése - ezekkel a bakikkal könnyen eláshatjátok magatokat a HR-eseknél.

  • Eduline

Apró betűk, túl sok beszéd, a bérigény megemlítése - ezekkel a bakikkal könnyen eláshatjátok magatokat a HR-eseknél. Az álláskeresők tipikus hibáit a Forbes gyűjtötte össze. Milyen a jó önéletrajz? Erről itt olvashattok.

A megadott referenciaszeméllyel érdemes előre egyeztetni, hogy mit mond majd rólatok, ha felhívják az adott cégtől. Az önéletrajzba csak azokat az információkat írjátok bele, amelyek tényleg lényegesek, és kapcsolódnak az adott munkakörhöz: ne zsúfoljatok mindent apró betűkkel egy oldalra, inkább legyen hosszabb, de olvasható a CV.

Az interjú elején maximum egy percben mutassátok be magatokat, utána hagyjátok a személyes történeteket. Kínos baki, ha ti hozzátok szóba a fizetést: várjátok meg, amíg a HR-es rákérdez - ebből látszik, hogy komolyan veszi a jelöltet. A teljes cikket a Jobline-on olvashatjátok el.

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.