Digitális oktatás kezdődik a szakképzésben is

A mai naptól a szakképzések is átállnak a digitális oktatásra, online próbálják meg átadni a tananyagot.

  • Eduline

Hétfőn digitális oktatás kezdődött a szakképzésben is, a diákoknak online próbálják átadni a közismereti és a szakmai elméleti tananyagot – írja a 444.hu.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közleményében az áll, hogy akiknek nincs otthon internetük vagy számítógépük, azoknak a szakképzési centrum biztosítja a feltételeket, de legfeljebb öt fős csoportokban.

A szakmai gyakorlati oktatást is lehetőség szerint szintén digitális munkarendben, vagy egyéni felkészüléssel, projektfeladat előírásával kell teljesíteni – olvasható a közleményben.

A szintvizsgákat elhalasztják, a diákok enélkül is köthetnek tanulószerződést. A duális képzések esetében, ha valamelyik fél úgy ítéli meg, hogy a gyakorlati oktatás nem megoldható, akkor a szakképző intézmény és a gyakorlati képzőhely közösen dönt a digitális munkarendben történő megszervezéséről vagy a gyakorlati oktatás halasztásáról.

Szerdáig kell megtervezniük a digitális munkarendet a szakképzési centrumok vezetőinek.

Mindenki keresi a legjobb megoldást - kezdeti helyzet a távoktatásban

A mai naptól, március 16-tól nem nyitnak ki az iskolák, a tanulást távoktatásban folytatják a diákok. Összeszedtük, hogy eddig milyen ötletek, javaslatok érkeztek a távoktatás megkönnyítésére.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.