szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A 2026-os rendezvényen már nem elég csak kikérni az igazolást az iskolai hiányzásra, idén már valóban tenni is kell érte valamit.

A 2026-os Educatio Kiállításon új szabályozást vezettek be az egész napos iskolai igazolás megszerzésére. A január 8. és 10. között megrendezett esemény szervezői egyértelművé tették, hogy idén már nem elegendő néhány percre megjelenni a helyszínen az igazolásért.

A kiállítás Facebook-oldalán közzétett tájékoztatás szerint a rendezvény napjára szóló iskolai igazolás továbbra is a D pavilon „Infopult és igazolás” standján vehető át, ám csak akkor, ha a látogató teljesíti az ehhez kapcsolódó feltételt.

„Az igazolás kiállításának feltétele 100 pont összegyűjtése az Educatio Challenge-ben, egyénileg” – áll a leírásban.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy már nem működik az a korábbi „gyors beugrás”, amikor valaki csupán az igazolás kedvéért látogatott ki a Hungexpóra, majd a nap hátralévő részét nem feltétlenül a felsőoktatási kínálat feltérképezésével töltötte. Természetesen senkiről sem feltételezhető, hogy kizárólag ezért érkezett volna a kiállításra – a szabályozás azonban egyértelműen a tudatosabb részvételt ösztönzi.

A szükséges 100 pontot a felsőoktatási intézmények standjain lehet összegyűjteni, az ott elérhető feladatok teljesítésével, az universum.hu alkalmazáson keresztül. Fontos tudni, hogy az egyes standokon eltérő mennyiségű pontokat szerezhettek, így a szervezők szerint akár már két intézmény felkeresésével is elérhető a szükséges pontszám.

 

Arra is felhívják a figyelmet, hogy az igazolás kizárólag a helyszínen, a kiállítás ideje alatt vehető át, utólagos pótlásra nincs lehetőség. Ennek megfelelően érdemes előre tervezni, és időt szánni a valódi tájékozódásra.