Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Február 15-én lezárul a felsőoktatási felvételire való jelentkezés. Mutatjuk, milyen fontos dátumok várnak még rátok a végleges eredményekig.
Február 15.
Eddig a napig van lehetőség a jelentkezési kérelmek benyújtására.
Március 20.
A határidő után a Hivatal létrehozza a felvételi eljárás központi nyilvántartását. Ezt követően március 20-tól érhetik el a jelentkezők az ügyintézési funkciókat az E-felvételiben.
Ebben az időszakban lesz lehetőség:
Június 8.
Eddig a napig kell kiküldenie a felsőoktatási intézményeknek a felszólítást abban az esetben, ha az általuk kért (ún. intézményspecifikus) dokumentumok hiányosak.
Július 9.
Legkésőbb eddig a napig van lehetőség az ügyintézésre.
Július 15.
Aki a felvételi eljárás évében szerez külföldi érettségi bizonyítványt vagy felsőfokú oklevelet, annak eddig a napig kell feltölteni a dokumentumokat.
Július 23.
Várhatóan ezen a napon kerül sor a ponthatárok megállapítására és kihirdetésére.
Július 31.
A Hivatal eddig a napig készíti el a besorolási döntést, amely tartalmazza a felvételiző elért pontszámait és azt, hogy mely képzésen kezdheti meg a tanulmányait szeptemberben.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Több képesítési feltételt eltörölnek, az elvárt vezetői gyakorlat ideje is csökken. Hétfő este a Magyar Közlönyben kihirdették a köznevelési törvény múlt héten elfogadott módosítását, amely visszaadja az iskolaigazgatók munkáltatói jogait.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.