Ezeket a feladatokat kapták a diákok a németérettségi szövegértés és nyelvhelyesség részében

Véget ért a középszintű németérettségi, mutatjuk milyen feladatokat kellett megoldania a vizsgázóknak középszinten a szövegértés és nyelvhelyességi részben.

  • Székács Linda

Az írásbelik első hete a némettel zárult. Az Oktatási Hivatal adatai szerint pénteken 7772-en vizsgáztak németből középszinten, 2332-en pedig emelt szintű vizsgát tettek. Érdemes megjegyezni, hogy csütörtökön angolból jóval többen érettségiztek: középszinten 34 491-en, míg emelt szinten 20 821-en adtak számot a tudásukról.

A középszintű németérettségi első, szövegértési részében a diákoknak az alábbi feladatokat kellett megoldaniuk, amelyre 60 percet kaptak.

 

A nyelvhelyességi részben pedig azeket a feladatokat kapták. Erre összesen 30 percük volt.

 

A vizsga ugyanúgy épült fel németből is (és egyébként az összes élő idegen nyelvből), mint a csütörtöki angol. Vagyis egy:
  • 33 pontos szövegértésből,
  • 18 pontos nyelvhelyességből,
  • 33 pontos hallott szöveg értésből
  • 33 pontos íráskészségből.
A németérettségi legfontosabb tudnivalóiról ebben a cikkünkben olvashattok:

    Hozzászólások

    „Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

    Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.