Síkgeometria, egyenletrendszer és valószínűségszámítás a második részben

A matekérettségi második része már könnyebb, mint az első volt, így összességében egy megoldható érettségi feladatsort kapunk, bár a szaktanár szerint 100 százalékosra valószínűleg nem fogják tudni megírni a középszinten érettségizők.

  • Eduline
Túry Gergely

A matekérettségi második része már könnyebbnek bizonyult az elsőnél a szaktanár véleménye szerint. Van benne síkgeometriai feladat, amit valószínűleg az is meg tud oldani, aki nem gyakorolt rá túlzottan, vagy már régen tanulta a matekot.

A középszintű matekérettségi feladatsora és hivatalos megoldása

Az emelt szintű matekérettségi feladatsora és hivatalos megoldása

A matekérettségiről folyamatosan frissülő tudósításunkat itt olvashatjátok.

A feladatsor első részéről itt olvashattok.

A következő feladat egyik része ugyanakkor nehéz, mert egyenletrendszert kell felírni, ez pedig középszinten nem biztos, hogy megy mindenkinek.

A 16-18-as feladatok közül a diákoknak kettőt kell választani, a szaktanár véleménye szerint idén eltértek a megszokottól, ugyanis egyik feladat sem kirívóan nehéz. Ezek között a feladatok között van százalék- és térfogatszámítás, statisztika és valószínűségszámítás, valamint egy komplexebb, kombinatorikát, valóságszámítást és halmazelméletet magába foglaló is. A szaktanár valószínűsíti, hogy ezt a feladatot hagyják ki majd legtöbben.

A matekérettségiről összeségében elmondható, hogy az eleje kifejezetten nehéz volt, a második része azonban megoldható. A szaktanár véleménye szerint azonban jószerével senki sem lesz a középszinten érettségizők között, aki 100 százalékosra meg tudja írni.

Matekérettségi: feladatsorok és megoldások elsőként itt! Percről percre

Síkgeometria, egyenletrendszer és valószínűségszámítás a második részben

Friss infó a matekérettségiről: ilyet még nem láttak az érettségizők

"Nem is rémlik, hogy egyenletrendszer is lett volna benne" - az első diákvélemények

Íme, a legérdekesebb kérdések az érettségiről

Képek: ekkor az érettségizők még nem tudták, mi vár rájuk

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.