Fontos határidő: január 9-ig lehet módosítani a szakok sorrendjén

Meddig változtathatnak a szakok sorrendjén azok a diákok, akik jelentkeztek a keresztféléves felvételire? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline
Felvi

Jelentkeztem a keresztféléves felvételire, de változtatnék a szakok sorrendjén, mert egy fizetős képzést soroltam első helyre. Van még erre lehetőség?

A szakok sorrendjét 2014. január 9-ig változtathatod meg - ugyanez a határideje az e-felvételin megadott adatok módosításának, valamint a jelentkezési helyek visszavonásának is. Ha mesterképzésre is jelentkeztél, december 24. a sorrendmódosítás határideje.

A képzések sorrendjét akkor nem érdemes megváltoztatni, ha valamelyik szakon nem sikerült az alkalmassági vizsga, arra úgysem kerülhettek be, így nem kell hátrébb sorolni.

Ha meggondoltátok magatokat, és valamelyik szakot nem szeretnétek elkezdeni, a sorrend módosítása helyett érdemesebb visszavonni a jelentkezési helyet. A keresztféléves felvételiről itt találjátok a legfontosabb tudnivalókat.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.