Készüljetek velünk a matekérettségire: egyszerűsítések, átalakítások

Több tízezren írják meg a közép- és emelt szintű matekérettségit május 8-án. Ha úgy érzitek, hogy szükségetek van még némi gyakorlásra, esetleg vannak fekete foltok a tananyagban, kövessétek matekérettségi-felkészítő sorozatunkat: a Studium Generale és az Eduline segítségével minden héten három témakört ismételhettek át. 3. rész: egyszerűsítések, átalakítások.

  • Eduline
Túry Gergely

A Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítőjének oldalán témakörök szerint találjátok meg az elmúlt évek matekérettségi feladatsorait. Most a harmadik témakört - egyszerűsítések, átalakítások - ajánljuk (sorozatunk első részét itt találjátok).

Ha gyakorolni szeretnétek az érettségire, csak annyi a feladatotok, hogy megnézzétek a következő feladatokat - vegyétek elő azokat a legális segédeszközöket, amelyeket "éélesben", az érettségin is használhattok majd, így például a négyjegyű függvénytáblázatot, a számológépet.

null

null

Most ellenőrizzétek, helyesen oldottátok-e meg a példákat, itt találjátok a javítókulcsot:

null

null

Matematikából emelt szinten érettségiztek májusban? A Studium Generale oldalán ti is találtok feladatokat témakör szerint, itt nézzetek szét.

4-est, 5-öst szeretnék a matek érettségin!

Online képzés célja: Sikeres középszintű matematika érettségi | | Általános- és középiskola , Érettségi, nyelvvizsga , Érettségi felkészítők , Középiskola, érettségi felkészülés

3-ast, 4-est szeretnék a matek érettségin!

Online képzés célja: Sikeres matematika érettségi | | Általános- és középiskola , Érettségi, nyelvvizsga , Érettségi felkészítők , Középiskola, érettségi felkészülés

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.