Milyen OKJ-s szakmáért kaphattok pluszpontot a felvételin?

Milyen alapszakra jelentkezzetek, ha szeretnétek pluszpontot kapni az OKJ-s végzettségetekért? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

  • Eduline
Túry Gergely

Van OKJ-s képesítésem, úgy tudom, ezért jár pluszpont a felvételin. Hol tudom megnézni, milyen szakokon fogadják el a szakmámat?

Valóban kaphattok 24 pluszpontot legfeljebb egy, az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítésért, amennyiben a szakirányotoknak megfelelő alap- vagy osztatlan szakon tanultok tovább - ezek listáját itt nézhetitek meg. Emellett fontos, hogy csak akkor kaphattok pluszpontot, ha az adott képzési terület intézményei erről közösen döntöttek, ezt ebben a táblázatban ellenőrizhetitek le.

Emelt szintű és felsőfokú szakképzésnek minősülnek többek közt a régi 8 számjegyű és az új 7 számjegyű OKJ-szakképesítések közül az 54-es és 55-ös számmal kezdődőek, illetve a régi 15 számjegyű OKJ-ben az 54 és 55-ös számmal kezdődőek, amelyeknek a 12-13. számjegye 00, 54 vagy 55. További részleteket a felvételi tájékoztatóban olvashattok. A 2015-ös felvételiről szóló legfrissebb cikkeinket itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Hana György: „Méltóságot, tekintélyt kell adni az oktatásról szóló közbeszédnek”

Az új kormány az elődökétől merőben eltérő kommunikációs stratégiával kezdte meg működését. Az egyes minisztériumok szintjére kiterjesztett hiperaktivitás érezhetően felszabadulást, optimizmust ébresztett és éltet. Különösen az olyan, korábban porig alázott ágazatban, mint az oktatás. Ám pontosan ez a lendület az, ami egy újabb megkerülhetetlen kihívást is előtérbe rántott: az érdemi társadalmi egyeztetés ígéretének beváltását, vagy más szóval „kényszerét”. Ennek, az amúgy pozitív stressznek a kezeléséhez igyekszem az alábbiakban szempontokat adni. Hana György humánökológus, közoktatási vezető véleménycikke.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

Havi 150 ezer forintot is kaphatsz, ha egy évig a következő felvételire készülsz

Ha idén nem sikerült bejutnod arra az egyetemre vagy szakra, amit kinéztél magadnak, vagy anyagi, családi okok miatt eddig nem tudtál továbbtanulni, még nincs minden veszve. A Budapesti Corvinus Egyetem Illyés Gyula Programja egy teljes tanéven át segít felkészülni a következő felvételire – ráadásul havi nettó 150 ezer forintos támogatást, ingyenes kollégiumot és mentorálást is kapsz. Mutatjuk a részleteket.

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.