Pikáns tablóval búcsúznak egy cseh középiskola végzős diákjai

Meztelen felsőtesttel, festékkel összekenve pózolnak tablójukon a csehországi Sedlčany kereskedelmi akadémiájának...

  • Eduline

Meztelen felsőtesttel, festékkel összekenve pózolnak tablójukon a csehországi Sedlčany kereskedelmi akadémiájának végzős tanulói. A diákokat is meglepte, hogy a településen mindenki jól fogadta az ötletet - írja a bumm.sk.

„A szülők nem problémáztak, a fotós lelkes volt. Már sokan megjegyezték, hogy milyen szép a tabló” – mondta Veronika Papežová, az osztály egyik tanulója. „Tablókat nézegettünk az interneten, ám hasonlót nem találtunk” – mondta Veronika, aki szerint az osztályból senki sem kifogásolta a dolgot, sőt az iskola vezetőségének sem okozott gondot a merész tabló. Május 31-ig még benevezhetitek az osztályotokat országos tablóversenyre: a részleteket itt olvashatjátok. A rács és a vadnyugat, illetve a népi motívumok népszerűek idén: a legújabb tablótrendekről itt és itt nézegethettek képeket.

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

Hogyan tudsz belépni a Neptunra, ha most vettek fel egyetemre?

Számtalan mém és legenda kering a Neptunról, ami mégiscsak az egyetemisták legfontosabb felülete. A platform sok hallgató örömére 2025-ben megújult, és jóval átláthatóbb, mint a látszólag 2008-ból ránk maradt elődje. Mutatjuk, hogyan tudsz belépni, és mire tudod használni!