Földrajzérettségi 2013: milyen lesz az idei feladatsor?

Szerda délután földrajzból érettségiznek a diákok: középszinten 17 654-en, emelt szinten 451-en vizsgáznak. Milyen témakörök kerültek elő az előző években? Milyen segédeszközöket használhattok az írásbelin? Az eduline-on holnap minden információt megtaláltok.

  • Eduline
Túry Gergely

A külkereskedelmi mérlegről, duzzasztógátakról, a földrajzi fokhálózatról, egyes gazdasági szektorok szerepéről, európai és amerikai országok iparáról, folyók jellemzőiről és energiabiztonságról szóló kérdéseket is kaptak a diákok a 2011-es és 2012-es tavaszi középszintű földrajzérettségin.

A középszintű földrajzérettségi első részének feladatsora

A középszintű földrajzérettségi második részének feladatsora

A vizsga középszinten 120 percig tart, a diákoknak két feladatsort kell megoldaniuk 20, illetve 100 perc alatt. A feladatok 45 százaléka földrajzi-környezeti tudásra épít, 15 százalékuk a topográfiai ismereteket ellenőrzi, míg a teszt 40 százaléka gyakorlati jellegű kérdésekből áll. A 2013-as érettségi összes feladatsorát itt találjátok - a listát folyamatosan frissítjük.

Itt vannak az előző évek feladatsorai

A 2012-es őszi érettségi

A középszintű földrajzérettségi feladatsora

A középszintű földrajzérettségi megoldása

Az emelt szintű földrajzérettségi feladatsora

Az emelt szintű földrajzérettségi megoldása

A 2012-es tavaszi érettségi

A középszintű földrajzérettségi feladatsora

A középszintű földrajzérettségi megoldása

Az emelt szintű földrajzérettségi feladatsora

Az emelt szintű földrajzérettségi megoldása

A 2011-es őszi érettségi

A középszintű földrajzérettségi feladatsora

A középszintű földrajzérettségi megoldása

Az emelt szintű földrajzérettségi feladatsora

Az emelt szintű földrajzérettségi megoldása

A 2011-es tavaszi érettségi

A középszintű földrajzérettségi feladatlapja

A középszintű földrajzérettségi megoldása

Az emelt szintű földrajzérettségi feladatlapja

Az emelt szintű földrajzérettségi megoldása

Az emelt szintű földrajzérettségi 240 perces, szintén két feladatsorból áll. A vizsgán csaknem azonos arányban jelennek meg a természetföldrajzi és a társadalomföldrajzi kérdések. Itt a földrajzi-környezeti ismeretanyag 50, a topográfiai ismeretek 20, a gyakorlati jellegű feladatok 30 százalékot tesznek ki.

Középszinten a II. feladatlap megoldásához használhattok középiskolai földrajzi atlaszt, szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológépet, körzőt és vonalzót.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.