Mutatjuk a magyarérettségi nem hivatalos videós megoldását
Utónevek, Örkény és történelmi események az irodalomban - többek között ezek a témák is szerepeltek a hétfői magyarérettségin középszinten. Videós, nem hivatalos megoldást is mutatunk.
Május magyarból hétfőn középszinten 77 972 fő, emelt szinten pedig 2278 tanuló adott számot tudásáról.
A középszintű feladatsor első részében idén egy keresztnevekről szóló szöveget kaptak, az irodalmi tesztben a Bánk bán, a Szigeti veszedelem és a Jónás könyve is előkerült. A memoriterek közül a Himnusz, Ady Endre Góg és Magóg fia vagyok én, valamint Babits Jónás imája című versét kérték számon.
A második részben az érettségizőknek 150 percük volt arra, hogy elemezzék Örkény István Meddig él egy fa? című novelláját vagy pedig különböző korok történelmi események irodalmi feldolgozásáról kellett írniuk egy általános témakifejtő esszét.
Az Eduline által megkérdezett magyartanár szerint a novellaelemzés és Örkény István személye duplán örömet okozhatott a diákoknak, az esszé pedig igazi csemege azok számára, akiknek van irodalmi érdeklődése, hiszen a magyar irodalom hemzseg a történelmi események feldolgozásától, legyen szó líráról, epikáról vagy drámáról.
A feladatsor nem hivatalos megoldását itt éritek el, ha pedig egy kis pluszra van szükségetek, akkor a Blikk stúdiójában Szklenka Patrik magyar-történelem szakos tanár közvetlenül a vizsgák után élőben oldotta meg meg az idei magyarérettségit.
A mesterpedagógusok kulcsszerepet játszanak a pályakezdők mentorálásában, az innovációban és az iskolák szakmai fejlődésében, mégis egyre kisebb a különbség a fizetésük és a gyakornokok bére között. Vezér-Kósa Katalinnak, a Balatonkenesei Pilinszky János Általános Iskola és AMI igazgatójának írása. Vélemény.
A magyar kormány várhatóan csak augusztus végén nyújtja be az Erasmus+ újraindításához szükséges dokumentumokat Brüsszelnek, így az Európai Bizottság nem biztos, hogy még a tanévkezdés előtt fel tudja oldani a korlátozást.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felmérésének részeredményeiből az is kiderült, hogy a legtöbben a túlzott adminisztrációt, a magas munkaterhelést és a létszámhiányt tartják a rendszer legnagyobb problémáinak.
Veletek is előfordult már, hogy egy fontos dokumentum feltöltése egyszerűen kiment a fejetekből? Az egyetemi felvételinél ez sajnos komoly következményekkel járhat.
Sokan keresik fel személyesen a Felvi ügyfélszolgálatát a felsőoktatási felvételi időszakban, de azt kevesen tudják, hogy nem minden ügy intézhető helyben.
Rápli Róbert, a TISZA képviselője felszólalt a parlamentben azzal kapcsolatban, hogy a pedagógusok kapják vissza a sztrájkjogukat, és a nevelőtestület véleményezhesse a vezetők kinevezését.