Felsőoktatási felvételi 2025: minden fontos dátum egy helyen

Február 15-én lezárul a felsőoktatási felvételire való jelentkezés. Mutatjuk, milyen fontos dátumok várnak még rátok a végleges eredményekig.

Február 15.

Eddig a napig van lehetőség a jelentkezési kérelmek benyújtására.

Március 20.

A határidő után a Hivatal létrehozza a felvételi eljárás központi nyilvántartását. Ezt követően március 20-tól érhetik el a jelentkezők az ügyintézési funkciókat az E-felvételiben.

Ebben az időszakban lesz lehetőség:

  • feltölteni a jelentkezés határideje után megszerzett dokumentumokat
  • módosítani a jelentkezési helyek sorrendjén
  • visszavonni a jelentkezési helyeket
  • módosítani a jelentkezéskor, a tanulmányi pontok középiskolai eredmény részének számításához megjelölt 5. tantárgyat

Június 8.

Eddig a napig kell kiküldenie a felsőoktatási intézményeknek a felszólítást abban az esetben, ha az általuk kért (ún. intézményspecifikus) dokumentumok hiányosak.

Július 9.

Legkésőbb eddig a napig van lehetőség az ügyintézésre.

Július 15.

Aki a felvételi eljárás évében szerez külföldi érettségi bizonyítványt vagy felsőfokú oklevelet, annak eddig a napig kell feltölteni a dokumentumokat.

Július 23.

Várhatóan ezen a napon kerül sor a ponthatárok megállapítására és kihirdetésére.

Július 31.

A Hivatal eddig a napig készíti el a besorolási döntést, amely tartalmazza a felvételiző elért pontszámait és azt, hogy mely képzésen kezdheti meg a tanulmányait szeptemberben.

 

Hozzászólások

„Kabátban ültek az órákon, mert nem volt fűtés” – saját fiai történetén keresztül bírálta az oktatási rendszert a parlamentben Kalázdi-Kerekes Kinga

Két fia kabátban tanulta végig a téli tanórákat a fűtetlen iskolában, egyikük egy évig nem tanult idegen nyelvet tanárhiány miatt, a másik osztályában pedig kéthavonta cserélődtek a matematikatanárok. A közoktatás problémáira világított rá a parlamentben Kalázdi-Kerekes Kinga.

Nem tudnak biztos jövedelem nélkül, csak pályázatokból megélni: szakszervezetet alapítanak az irodalmi dolgozók

Új érdekvédelmi szervezet létrehozását jelentették be a magyar irodalmi élet szereplői. Az Irodalmi Szakszervezet célja, hogy az írók, szerkesztők, műfordítók és irodalmárok számára szervezett érdekképviseletet biztosítson egy olyan időszakban, amikor a szakma képviselői szerint egyre nagyobb a létbizonytalanság, miközben munkájuk a magyar kultúra egyik alapját jelenti.