Ne felejtsetek el regisztrálni a budapesti Pont Ott Partira

Ma este nyolckor derülnek ki a ponthatárok, amire a fővárosban és vidéken is ponthatárváró bulikkal készülnek. A budapesti Pont Ott Partit idén a Budapest Parkban tartják.

  • Tornyos Kata

Az éves ponthatárváró rendezvénynek idén a Budapest Park ad otthont, ahova ingyenes a belépés, viszont regisztrációhoz kötött. A Park már délután 15 órától megnyitja a kapuit: végignézitek a kitelepült egyetemek standjait, 17 órától pedig kerekasztal-beszélgetés és egyéb szórakoztató fellépők lesznek.

Mutatjuk a teljes programot:

15:00 - kapunyitás

Nagyszínpad / FOH

17:00 - "Ha kell egy kis segítség, avagy gyorstalpaló az egyetemi támogatásokról" kerekasztal-beszélgetés

18:15: - OTL presents: Filo, Atka, Nasiimov

20:00 - ponthatárok kihirdetése

21:00 - Hundred Sins

22:00 - 03:00 - Bailando

Dzsungel

22:00 - 23:30 - Pixa

23:30 - 00:30 - Yamina

00:30 - 03:00 - Rusty

Retro

22:00 - 03:00 - Matt Flaron

Regisztrálni ezen a linken tudtok, és ha akartok egy vendéget is vihettek magatokkal.

Idén felvételiztek? Várjátok velünk a ponthatárokat!

A ponthatárhúzásra itt az Eduline-on is nagyon készülünk. Ide kattintva este nyolckor megtaláljátok nálunk az összes egyetem összes képzésének végleges pontszámát, ezen felül pedig statisztikákkal és elemzésekkel is készülünk, amiből megtudhattok mindent az idei felvételi eredményeiről, pontszámairól és a hamarosan elinduló pótfelvételiről is.

 

Ha szeretnétek megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozzatok fel hírleveleinkre és kövessetek minket Facebookon!

 

 

Hozzászólások

Egy hónap alatt több mint ötszázzal nőtt a betöltetlen tanári állások száma, matektanárból a legnagyobb a hiány

Az iskolák már a szeptemberi tanévkezdésre készülnek, ezért jelentősen megnőtt a betöltetlen tanári állások száma: a Közszolgállás portálon már több mint 1200 hirdetés szerepel. A legtöbb intézmény matematikatanárt keres, de angol-, magyar-, testnevelés- és digitális kultúra szakos pedagógusokból is jelentős a hiány. A hirdetések alapján az is látszik, hogy sok iskola már nem ragaszkodik egy konkrét szakpárhoz, hanem a második szak tekintetében is rugalmasabb feltételeket szab a jelentkezőknek.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.