Itt vannak a hétfői németérettségi feladatsorai és a megoldások

Nyilvánosságra hozta a hétfői németérettségi feladatsorait és a megoldókulcsot az Oktatási Hivatal.

  • Eduline

A középszintű németérettségi feladatsorát és megoldását itt nézhetitek meg, az emelt szintű írásbelit és a javítókulcsot itt találjátok.

Az írásbeli németérettségi mind közép-, mind emelt szinten négy részből áll: az olvasott szöveg értését, a nyelvhelyességet, a hallott szöveg értését és az íráskészséget mérő feladatsorból.

Középszinten az olvasásértési feladatokra 60, a nyelvhelyességi tesztre 30, a hallott szöveg értését tesztelő részre szintén 30, az íráskészségre pedig 60 perc volt. Emelt szinten az olvasott szöveg értését mérő részt 70, a nyelvhelyességi feladatsort 50, a hallott szöveg értését mérő tesztet 30, az íráskészséget tesztelő feladatokat pedig 90 perc alatt kellett megoldani.

Németből középszinten 153 helyszínen 853-an, emelt szinten 31 helyszínen 624-en érettségiztek hétfőn.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.