Rekordkésőn, csak a két ünnep között indul a 2021-es felvételi

Az eddigi évek tapasztalatai szerin a napokban kellett volna elindulnia a 2021-es felvételi eljárásnak, azonban most úgy fest csak év végén indul el.

  • Eduline

A napokban mi is rengeteg üzenetet kaptunk azzal kapcsolatban, mikor indul el a 2021-es felvételi eljárás. Az eredeti szabályok szerint "december második felében" indul el a következő évi általános felvételi, azonban ez a gyakorlatban az elmúlt években mindig azt jelentette, hogy a felvételizők már a szünet előtt elkezdhették a tervezgetést, ugyanis az eljárás mindig elindult a téli szünet előtt (tavaly például már s a szünet előtti csütörtökön).

Akkor idén mikor indul?

A 2021. szeptemberben induló képzések meghirdetései és a felvételi eljárás szabályait tartalmazó felsőoktatási felvételi tájékoztató a két ünnep között jelenik meg, akkor nyílik meg az E-felvételi és indul el a jelentkezési időszak

- tette ki nemrég a felvi. Hozzáteszik, a vonatkozó jogszabályi előírás szerint a meghirdetéseket és az eljárás szabályait december 31-ig kell közzétenni.

Amint elindul a 2021-es felvételi eljárás, közzétesszük az oldalon, addig is olvassátok a 2021-es érettségivel és a felvételi általános szabályaival kapcsoltban megjelenő anyagainkat itt.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.