Újra érettségizhettek, ha nem vagytok elégedettek a vizsga eredményével?

Olvasónk arra volt kíváncsi, hogy mi a teendő, ha nem elégedett az érettségi vizsgájának eredményével.

  • Eduline

Mi történik akkor, ha nem vagyok elégedett az emelt érettségi százalékával, mert felvételire vinném azt, és rosszul sikerült. Mikor tehetek ismételten érettségit?

- kérdezte olvasónk.

Megnéztük, hogy milyen lehetőségetek van, ha nem vagytok elégedettek az érettségi vizsga eredményével és javítani szeretnétek.

Fontos tisztázni, hogy a javító vizsga nem arra való, hogy ha valaki nem elégedett az eredményével, akkor újra vizsgázhat. Javító vizsga csak sikertelen eredmény esetén, és csak a következő érettségi időszakban tehető, illetve valamennyi vizsgarészt meg kell ismételni.

Olvasónk esetében arról van szó, hogy nem elégedett az eredménnyel, jobb jegyet szeretne a felvételi miatt. Az ő helyzetében újra kell jelentkeznie az érettségire a következő vizsgaidőszakban és így újra vizsgázhat, vagyis nem javító vizsgát tesz, hanem újra érettségizik az adott tantárgyból.

Ha valaki az előrehozott érettségi eredményével nem elégedett, akkor neki csak az érettségi vizsgák után, ha már megvan az érettségi bizonyítványa, van lehetősége újra vizsgázni a következő vizsgaidőszakban.

Korábban megírtuk, hogy mi történik, ha nem sikerül az előrehozott érettségitek és azt is, hogy mi a különbség a javító és a pótló vizsga között. Úgy tűnik, hogy az őszi érettségik normál menetrend szerint zajlanak majd, erről itt olvashattok. 

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

 

Hozzászólások

Egy hónap alatt több mint ötszázzal nőtt a betöltetlen tanári állások száma, matektanárból a legnagyobb a hiány

Az iskolák már a szeptemberi tanévkezdésre készülnek, ezért jelentősen megnőtt a betöltetlen tanári állások száma: a Közszolgállás portálon már több mint 1200 hirdetés szerepel. A legtöbb intézmény matematikatanárt keres, de angol-, magyar-, testnevelés- és digitális kultúra szakos pedagógusokból is jelentős a hiány. A hirdetések alapján az is látszik, hogy sok iskola már nem ragaszkodik egy konkrét szakpárhoz, hanem a második szak tekintetében is rugalmasabb feltételeket szab a jelentkezőknek.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.