A PDSZ szerint vissza kell vonni az érettségi időpontjáról szóló döntést

Felelőtlen, jogsértő és szakmai szempontokat teljesen figyelmen kívül hagyó döntésnek tartja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) az érettségi május elejei megtartását.

  • Eduline

Államtitkár úr, azonnal vonja vissza mai döntését!

- írta a PDSZ Maruzsa Zoltánnak címezve közleményében. A tegnapi bejelentés - miszerint a szakmai egyeztetések is azt igazolták vissza, hogy a szokásos időben kell megtartani az érettségit - a szakszervezet szerint látszat-egyeztetésen alapszik. Ennek a döntésnek lesznek áldozatai, valódi felelőse azonban nem - fogalmaznak, amiért olyan, akár krónikus betegségben szenvedő, vagy veszélyeztetett családtagokkal rendelkező fiatalokat is a májusi érettségire szorítanak, akik jogosan féltik a továbbtanulásukat.

A PDSZ szerint egyetlen ember egészségét és életét sem szabad veszélyeztetni olyan esetben, amikor nincs maximális biztonság és van kockázatmentes alternatíva. Ráadásul úgy vélik, bár minden kérdésben fontos az érintettek véleménye, 17 diák “igen” szavazatára hivatkozni azonban egy ilyen súlyú, életet tömegesen veszélyeztető helyzetben elgondolkodtató.

Hozzáteszik, hogy az államtitkár példát vehetett volna szlovák kollégájától, Branislav Gröhling oktatási minisztertől, aki - felülbírálva az ország tisztifőorvosának véleményét - érettségi helyett a jegymegajánlás mellett döntött, és nem kockáztat emberéleteket. De még a lengyel kormány is belátta, hogy az érettségit legalább egy hónappal el kell halasztani - írják.

Szlovákiában mégsem lesznek érettségik idén

Elmarad az érettségi a koronavírus-járvány miatt Szlovákiában - jelentette be Branislav Gröhling oktatásügyi miniszter csütörtökön.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

Hogyan tudsz belépni a Neptunra, ha most vettek fel egyetemre?

Számtalan mém és legenda kering a Neptunról, ami mégiscsak az egyetemisták legfontosabb felülete. A platform sok hallgató örömére 2025-ben megújult, és jóval átláthatóbb, mint a látszólag 2008-ból ránk maradt elődje. Mutatjuk, hogyan tudsz belépni, és mire tudod használni!