Ennyi ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb alapszakokra a 2019-es pótfelvételin

Nyilvánosságra hozták a 2019-es pótfelvételi ponthatárait: itt nézhetitek meg, hány ponttal lehetett bekerülni az általános felvételi legnépszerűbb alapszakjainak önköltséges formájára.

  • Eduline

Egy óra előtt hozták nyilvánosságra a 2019-es pótfelvételi ponthatárait a Felvi.hu oldalon - a ponthatárok teljes listáját itt nézhetitek meg.

A pótfelvételin - néhány kivételtől eltekintve - csak önköltséges szakokat hirdethettek meg az egyetemek és a főiskolák, a jelentkezők pedig csak egy képzést jelölhettek meg az e-felvételi rendszerben.

Utánajártunk, milyen ponthatárokat húztak azon a tíz alapszakon, amely a 2019-es általános felvételin a legnépszerűbb volt.

Alapszak (magyar nyelvű, nappali, önköltséges)Ponthatár néhány intézményben
gazdálkodási és menedzsmentBCE (Székesfehérvár): 302, BME: 354, ELTE GTI: 362
kereskedelem és marketingDE: 328, PTE: 280, OE: 280
mérnökinformatikusDUE: 286, NJE: 293, PPKE: 428
ápolás és betegellátásDE (ápoló): 324, SZE (ápoló): 402, ME (ápoló): 318, DE (szülésznő): 296
turizmus-vendéglátásBCE (Székesfehérvár): 325, BGE: 288, Edutus (Budapest): 285
gépészmérnökiDE: 298, SZE: 284, SZIE: 310
óvodapedagógusEJF: 356, EKE (Eger): 392, KE: 295
gazdaságinformatikusDE: 340, Milton: 284, SOE: 312
pszichológia

PTE (angol nyelvű): 411

pénzügy és számvitelME: 314, DE: 346, BGE PSZK (magyar nyelvű): 281

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.