Alig egy hónapja megjelent film vezeti az első félév legjobbjainak listáját
Utána rögtön Tom Cruise - örökké folytatódó – jelenleg 8. részét megélt kémfilmsorozata került dobogóra, majd egy újabb rajzfilm élőszereplős feldolgozása hozott váratlan sikert. Mutatjuk 2025 első felének 10 legjobb filmjét a nézők szerint.
Rodler Lili
A toplistából egyébként több érdekesség is leszűrhető:
10-ből 9 film esetében valamely meglévő márka folytatása, remake-je vagy spin-offja, így feltételezhető, hogy a nézők nagyja a már jól bevált filmsorozatok iránt nagyobb érdeklődést mutat.
De az is jól látható, hogy azokat a filmeket, amikről tudni lehet, hogy Magyarországon forgatták egy részüket, nagyobb valószínűséggel néznek meg, mint a többit.
A sorrendet a Magyar Filmadatbázis (mafab.hu) sok ezer magyar nézői szavazat alapján állította össze. A kalkulációhoz a portál a minimum 100 millió forintos bevételt generáló filmek esetében súlyozta a nézői értékeléseket és a nézőszámot, így kapta meg az első fél év 10 legjobb filmjét. Mutatjuk a listát:
1: F1
Az élen 87%-al Brad Pitt június 26-án megjelent autóversenyző filmje áll. A történet a F1 világát hivatott bemutatni, ahol egy kiöregedett, de nagyon tehetséges autóversenyzőt hívnak vissza, hogy felfuttasson egy viszonylag fiatal csapatot. A filmben a versenyézés nyújtotta adrenalinon át, a belső viszályon és hátbatámadásokon keresztül minden megtalálható. És persze a magyar nagydíj helyszíne is szerepel benne.
.
2: Mission: Impossible - A végső leszámolás
Tom Cruise akcióthrillere, csak picivel maradt le az első helyről. 86 százalékkal a dobogó második helyét foglalja el úgy, hogy szintén alig egy honapja mutatták be a mozikban. Aki ismeri a Mission Impossible filmeket, annak a sorozatot nem kell bemutatni. A legújabb részben egyéként az első filmek „régimotorosai” is megjelennek, így enyhén nosztalgikus hangulatot teremt.
3:Így neveld a sárkányodat
Már maga az animációs változat is óriási rajongótáborral rendelkezik, így nem csoda, hogy bronzérmes lett a vikingek és sárkányok kapcsolatát elmesélő családi film. Ráadásul az élőszereplős remake-ben Gerald Butler – aki az eredeti filmben is a vikingvezér szinkronhangja – megtartotta a szerepét és most a vásznon is Pléhpofát alakíthatta.
4:Lilo és Stitch – A csillagkutya
A 2002-es eredeti változatot nyomokban tartalmazó élőszereplős film továbbra is elragadó és szívmelengető üzenetet közvetít a család fontosságáról és az összetartásról. Illetve arról, hogy mindenkiben lakozik jóság.
5: Mennydörgők*
Az utóbbi években a Marvel-franchise kapott hideget és meleget is. A legutóbbi filmük viszont felidézte, hogy miért szerettek bele sokan a szuperhősmoziba. Mégha jelen esetben az antihősök voltak előtérbe helyezve.
Mutatjuk, milyen költeményeket érdemes átnéznetek a következő hetekben. A magyar írásbelin előfordulhat, hogy egy vers kezdősorát kell felismerni, egy idézet hiányzó részét kell kiegészíteni, vagy meg kell nevezni a szerzőt és a művet.
A sportban még ma is előfordul, hogy az edzők szigorral vagy tiltással próbálják átlendíteni a sportolókat egy-egy nehéz időszakon. Torma Noémi sportpszichológus szerint ez a szemlélet sok helyen még mindig része az edzői kultúrának, pedig van alternatíva.
Jelenleg Pintér Sándor belügyminiszter dönthet az új alapítványi iskolákról. A szabályozás akár egy hiánypótló vagy a meglévőknél jobb színvonalú intézmény létrehozását is ellehetetlenítheti.
@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda#magyaroktatas#pedagogusok#kozoktatas♬ original sound - eduline.hu
Megjelent a Magyar Közlönyben a tanárbérek egyszeri kiegészítéséről szóló kormányrendelet. A kifizetés határideje április 10., ugyanakkor az érintettek egy része már korábban is megkaphatja az összeget.
Egy csíkszeredai egyetemi fórumon kellemetlen kérdést kapott Hankó Balázs, a kultúráért és innovációért felelős miniszter: egy hallgató azt firtatta, miért fizetnek erdélyi fiataloknak azért, hogy Magyarországon aláírásokat gyűjtsenek a Fidesz kampányában.
Ismét láthatjuk, mennyire alacsonyak a tanulmányi ösztöndíjak a magyar egyetemeken: a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen még a legjobb hallgatók is csak néhány tízezer forintos támogatásban részesülnek.