Le kell dolgozni a pünkösdhétfőt?

Már nem kell sokat aludni a következő hosszú hétvégéig, pünkösdig. Mutatjuk, hogy az extra napot kell-e később szombati munkanapon pótolni.

2024-ben pünkösd vasárnapja május 19-re, pünkösdhétfő pedig május 20-ra esik, így következő hétvége ismét három napos lesz. Ilyenkor felmerülhet a kérdés, hogy a későbbiekben egy hétvégén valamikor le kell-e dolgozni?!

A válasz erre röviden annyi, hogy nem, mert ez egy ünnepnap, ami munkaszüneti napnak és tanítási szünetnek minősül.

Mit ünneplünk pünkösdkor?

A pünkösd egy olyan keresztény ünnep, amit a húsvét utáni 7. vasárnapon és hétfőn tartanak. Ilyenkor ünneplik a Szentlélek eljövetelét és egyben az egyház megalapítását is.

Jó hír, hogy utána már nem kell sokat várni a nyári szünetig, hiszen a 2023/24-es tanév utolsó tanítási napja 2024. június 21-én (péntek) lesz.

 

 

Hozzászólások

Volt, ahol órákon át az utcán kellett várakozni a rossz szervezés miatt a felvételizőknek: ilyen volt a középiskolai szóbelik első hete

Bár sok iskolából pozitív élményekkel távoztak a felvételizők, akadtak olyan intézmények is, ahol életunit vizsgáztatók és sértődött vezetők várták a diákokat. Többeket pedig arról faggattak, hogy hányadik helyen jelölték meg az adott iskolát a jelentkezési sorrendben. Megkérdeztük a szülőket, mik az eddigi tapasztalataik a középiskolai szóbeli felvételikről.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu