Megvan az év legjobb videójátéka – az Astro Bot négy díjat is bezsebelt

A díjazottakat Game Awardson hirdették ki, és nem maradtak el a készülő játékok bejelentései sem.

  • Rodler Lili

Már szeptemberben felröppentek a teóriák a Telex oldalán, hogy valószínűleg az Astro Bot fogja letaszítani a Mario Bross-t a piedesztálról és így is lett. A játék szeptember első hetében jelent meg a Sony jóvoltából. A korábbi verziókat a PlayStation-tulajdonosok már jól ismerhetik, hiszen évek óta készítenek újításokat hozzá, és talán ez az egyik legjobban használható játék a kontrollerek működésének elsajátításához.

Az idei Astro Bot az eddigi verziók összefoglaló játékaként is betudható. Olyan elemeket lehet benne felismerni, amikkel a korábbi játékokban már megismerkedhettek a felhasználók. A használata egyszerű, gördülékeny és a szakma úgy gondolja, hogy olyan önfeledt szórakozást nyújt, mint anno a Nintendo kezdőjátékai is adtak.

Az est második legnagyobb nyertesei az indie pókeres roguelike Balatro és a Metaphor: ReFantazio, akik fejenként 3-3 díjat kaptak. A Final Fantasy VII Rebirth a legjobb zenéért járó díjat kapta meg, bár a videójátékosok körében egyöntetűnek tűnt, hogy más díjat is érdemelt volna.

A legjobb verekedős játék a Tekken 8, a legjobb akciójáték a Black Myth: Wukong lett, a legjobb adaptációnak járó díjat pedig a Fallout sorozat kapta.

 

A jövőre szóló bejelentések közül talán az egyik legjobban várt játék a Witcher 4, aminek az előzetese magáért beszél.

 

Bár a játék létezéséről a gamerek már két éve tudnak, de most a bejelentés után könnyebb szívvel tudják várni a megjelenését.

 

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.