Három aranyérmet szereztek a magyar egyetemisták a kajak-kenu vb első napján

Elképesztő siker: három arany, két ezüst és egy bronzéremmel zárták a magyarok a napot.

Összesen hat érmet szereztek a versenyzők az egyetemi kajak-kenu világbajnokság első napján – számolt be az eddigi győzelmekről a Kajakkenusport.hu.

A FISU Egyetemi Kajak-Kenu Világbajnokságot idén Portugáliában tartják augusztus 21. és 24. között. A verseny első napján kétszáz és ötezer méteren rendeztek döntőket.

Az utóbbi távon tartott négyből három futamon is magyar versenyző ért be az első helyen. Női C-1 5000 méteren Zagyvai Borka több mint másfél perces fölénnyel aratott győzelmet. Férfi kenuban Uhrin Dávid ért el első helyezést, 29 másodperccel megelőzve a verseny ezüstérmesét. Férfi kajakban pedig Halmy Lőrinc állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A többi magyar versenyző is nagyon szép eredményt ért el. Rumi Gergő C-1 200 méteren a második helyen ért célba. Decsi Dorina női K-1 200 méteren nyert ezüstérmet. Csapatban pedig harmadik helyet szerzett Szemán Linett és Hegedűs Karolina a női C-2 200 méteren.

A szombatig tartó verseny csütörtökön az ezer méteres számokkal folytatódik.

 

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.