Barátnőjének öltözve próbált meg levizsgázni az egyetemen egy indiai férfi
Így szeretett volna segíteni a párjának, aki egyszer már megbukott a vizsgán.
Székács Linda
Hamis dokumentumokkal, kisminkelve és női ruhákba öltözve próbált meg a barátnője helyett levizsgázni egy szerelmes indiai férfi a pandzsábi Baba Farid Egészségtudományi Egyetemen - számolt be róla az Oddity Central.
A 26 éves Angrez Singh január 7-én próbált meg női ruhákban, karperecekkel, piros rúzzsal a száján és bindivel a homlokán vizsgát tenni az érintett egyetemen, elmondása szerint azért, mert a 34 éves barátnőjének, Paramjit Kaurnak korábban nem sikerült letennie a vizsgát, és így szeretett volna segíteni a tanulmányaiban.
A The Indian Expressnek nyilatkozó rendőr szerint a barátnőjének öltözött férfi sikeresen megtévesztette az egyetem személyzetét és bejutott a vizsgaterembe. Az egyetemi dolgozóknak csak ezt követően tűnt fel, hogy "hiteles" álca ide vagy oda, a megjelent személy külseje nincs összhangban az igazolványon szereplő képpel, és a biometrikus szkenner is kimutatta a turpisságot, holott a férfinál még hamis iratok is voltak.
A férfit ezt követően hazaküldték és feljelentették, a rendőrség több bűncselekménnyel kapcsolatban is nyomozást indított ellene, de eljárás indult a barátnőjével szemben is, hiszen a beleegyezése nélkül a csalási kísérlet aligha valósulhatott volna meg.
Május 7-én angol nyelvből középszinten 47 082, emelt szinten pedig 29 084 diák érettségizik. Az egész napos tudósításunkban minden fontos információt megtalálhattok. A mai angolérettségi nap szakmai támogatását, köszönjük a LanguageCert Nyelvvizsgaközpontnak.
Hány percetek lesz az angolérettségin? Melyek a leggyakoribb hibák a szaktanár szerint? Miben különbözik a közép- és az emelt szint és mire számíthattok az egyes vizsgarészeknél? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Több feladatnál nem feltétlen B1-es szintű volt a téma vagy a szóhasználat a középszintű angolérettségin - mondta az Eduline által megkérdezett nyelvtanár.