Felnőtt vagy, és nem érted, miért panaszkodnak a felvételire az általános iskolások? Oldd meg ezt a tesztet

Azok a hatodikosok, akik idén jelentkeznek valamelyik kisgimnáziumba, már ismerik ezeket a feladatokat - szombat délelőtt mindegyiket meg kellett oldaniuk. De vajon ti hibátlanul végigmennétek-e a kérdéseken?

  • Eduline

A nyolcadikos feladatsor is menne? Itt kitölthetitek a feladatokat.

Ha nem volt elég, itt a tavalyi vizsga kérdéseiből összeállított tesztünket is ki lehet tölteni.

Elég volt a matek? Itt oldhatjátok meg a nyolcadikosok magyarfeladatait.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.