Két ingyenes alkalmazás, ami megmentheti az egyetemi vizsgaidőszakot

Megállíthatatlanul közeledik az idei egyetemi vizsgaidőszak. A könyvtárazás és a tanulás mellett érdemes a szervezésre is figyelmet fordítani, most ehhez hoztunk két ingyenes appot.

  • Eduline

Exam Countdown Lite - ezzel az ingyenes alkalmazással egyszerűen nyomon követhetitek a vizsgáitok vagy beadandóitok dátumait. Az app előnye, hogy nemcsak naptárként működik, hanem visszaszámláló is van benne, így azt is láthatjátok, hogy hány nap, perc és másodperc van még hátra a számonkérésig (lássuk be, így egyszerűbb pánikolni is).

Google Play

A könnyebb átláthatóság érdekében pedig különböző színekkel jelölhetitek a vizsgákat. Az alkalmazás elérhető iOs-en az App storeban, illetve androidon a Google Playben is.

Promodoro timer - hoztunk egy olyan alkalmazást ami egy kicsit más fajta időzítéshez való. Az app az úgynevezett Pomodoro technikát hivatott támogatni, ennek segítségével sokkal könnyebb és hatékonyabb lehet a tanulás.

Google Play

A módszer lényege alapvetően, hogy 25 perc intenzív tanulást 5 perc pihenés követ újra és újra, majd a negyedik 25 perces blokk után jön egy hosszabb – 30 perces – szünet. A Promodoro timer tulajdonképpen ezt az időmérőt sűríti egy appba. Ha vizsgákra készültök, sokkal könnyebb lesz (vagy lehet) ellenállni a csábításoknak, ha látjátok az adott periódus végét.

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.