Ilyen lesz az idő a budapesti hídfoglalás alatt: esőre nem kell számítani

A mai napot egy hídfoglalás és szolidaritási koncert zárja majd. Megnéztük, milyen idő lesz este Budapesten.

  • Eduline

Az időkép előrejelzése szerint beköszöntött az indián nyár, nem lesz eső és a hőmérséklet sem csökken majd 10 fok alá október 5-én.

Időkép.hu

A délutáni egységes programsorozat első része 17 órától 19 óráig tart majd a Margit hídon. A szervező diákok azzal a céllal vonulnak majd utcára, hogy újból megmutassák a kormánynak, hogy a tanárok jelenlegi helyzete tarthatatlan, és hogy joguk van sztrájkolni, hiszen a sztrájk alapjog. A résztvevőket arra kérik, kockás ingben legyenek - a részletekről itt olvashattok.

Ezután a budapesti események a szolidaritási koncerttel érnek majd véget a Kossuth téren, ahova a Margit hídról vonulnak  át a diákok és a tanárok. Az eseményen  Molnár Áron mellett fellép a Funktasztikus, a Mered, Szakács Gergő, Nági & Betti, Agócs Márton, a Damara, Péterfy Bori & Love Band és a Kiscsillag zenekar is. Bővebben itt olvashattok róla.

Ma az ország több pontján tüntetés, szolidaritási akció és élőlánc lesz, kövessétek folyamatosan frissülő tudósításunkat itt:

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.