Öt elkerülhető hiba, amit mégis minden egyetemista elkövet az első évben

Még csak ma indult az őszi félév az egyetemen, de tudjuk, hogy soha nem lehet elég korán kezdeni a bulikat, halasztásokat vagy a hétfői előadások kihagyását - ezt a öt hibát viszont nem érdemes elkövetni.

  • Eduline

1. Vesztek fel órát reggel 8-ra vagy péntekre.

Ez a legnagyobb hibák egyike, hiszen korán kell kelni, ami az egyetemi létforma mellett nagyon nehéz lehet (és ugyanez a helyzet a pénteki órákkal is). Persze utóbbi a kolisoknak vagy a bejárósoknak nagyobb gond, de mindenkinek jól jöhet egy-egy szabadnap.

2. Felvesztek második vagy harmadik féléves tárgyakat is

Felesleges, ugyanis nem lesz hozzá alaptudásotok, hiszen az alapozó órákkal együtt végzitek. Ha olyan szemináriumra kerültök be, ami a felsőbbéveseknek kötelező, és éppen emiatt kicsúsznak a létszámból, nem lesznek túl boldogok.

3. Megvesztek minden könyvet és folyóiratot, amit a tanár említ

Biztosan lesz olyan felsőbbéves, aki kölcsön tudja adni, vagy megvan a könyvtárban/antikváriumban is.

4. Elköltitek a zsebpénzetek 90 százalékát, és csak később ébredtek rá, hogy még csak hetedike van

Az egyetemen nagyon könnyen fogy a zsebpénz, erre oda kell figyelni, már az elején.

5. Nem esztek rendszeresen, és a gyorskaja jelenti a főtt ételt

Az egészség akkor is fontosabb, ha éppen napi 12 órát vagytok az egyetemen. Mindig egyetek főtt ételt is, és ne csak a gyorskaja, a gyros és a többiek jelentsék a napi táplálékot.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.