Újra lehet könyveket kölcsönözni a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárból

Nektek is nagyon hiányoztak már a könyvtárak a beadandókhoz, projektekhez, vizsgákhoz vagy éppen a szakdolgozatíráshoz? Most jó hírünk van: a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárat újra tudjátok használni - természetesen csak a szabályok betartásával.

  • Eduline

A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár (FSzEK), tekintettel a több alkalommal meghosszabbított járványügyi korlátozásokra, illetve a folyamatosan jelentkező olvasói érdeklődésekre és használói igényekre, 2021. február 10-től Könyvtári Cserepont elnevezéssel, átmeneti feltételekkel könyvkölcsönzési szolgáltatást indít - olvasható a könyvtár honlapján.

Mit jelent ez a gyakorlatban?

A polcok között továbbra sem bóklászhattok szabadon, hiszen az épületben - a jelenlegi járványügyi szabályok értelmében - még mindig csak az ott dolgozók tartózkodhatnak, így a könyvtárakba belépés nélkül, ajtón vagy ablakon keresztül vehetitek igénybe a szolgáltatást. Ehhez elő kell jegyeznetek, hogy melyik könyvet/könyveket szeretnétek kikölcsönözni - egyszerre maximum nyolc példányt kérhettek -, ezért az FSzEK átmenetileg ingyenessé teszi az előjegyzést.

A cserepontokon be is iratkozhattok a könyvtárba, illetve a kölcsönzött könyveket is ezeken keresztül tudjátok visszaadni. Hozzáteszik, a biztonság érdekében a visszavett könyveket 72 óra karantén után teszi újra hozzáférhetővé. A könyvtár felhívja a figyelmet arra is, hogy ha kölcsönözni szeretnétek, be kell tartanotok a 1,5 méter távolságot, illetve kötelező a maszkviselés is.

A cserepontok a megszokott nyitvatartási időben várnak benneteket. A Könyvtári Cserepontok listáját és elérhetőségét a FSzEK honlapján találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.