Minden Harry Potter rajongó álma - újabb első kiadás, ami milliókat ért egy aukción

A legnagyobb Harry Potter rajongók most irigykedhetnek, van ugyanis egy olyan elszánt potterhead, akik milliókat fizetett a ritka kincsekért.

  • Eduline

A könyv első kiadását a Hansons Auctioneers aukción 68 ezer fontért adták el − írta meg a BBC.

A Harry Potter és a bölcsek köve első kiadása 1997-ben jelent meg, akkor 500 keményborítós példányt került a piacra a nyomdákból.

Az 500-ból 300-at iskoláknak és könyvtáraknak küldtek és  könyvet akkoriban 10,99 fontért lehetett megvenni - egy ilyen könyvtári bélyegzős kötet árvereztek most el 68 ezer fontért, azaz átszámítva körülbelül 26 millió forintért.

Úgy néz ki, ennyi egy első kötet piaci ára, idén ugyanis egy másik ritka darab is gazdát talált, hasonló árfolyamon. Ti mennyit fizetnétek egy eredeti első kiadásért?

Ha már Harry Potter, ha nagy mágusok vagytok, akkor ezt a tesztet se hagyjátok ki.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.