Reggeli teszt: mennyire ismeritek a világ fővárosait?

Úgy érzitek, hogy jól ismeritek az országok fővárosait? A következő kvízzel kideríthetitek, hogy mennyire vagytok jók a fővárosokban.

  • Eduline

Az összeset tudjátok?

Itt találjátok a tesztet:

Az eredményért pörgessetek vissza az oldal tetejére!

Még több tesztért kattintsatok ide.

Kötelező olvasmányok: igaz vagy hamis?

Jól ismeritek a kötelező olvasmányokat? A következő tesztből kiderül, csak el kell döntenetek, hogy igaz vagy hamis az állítás.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.