Három film, amit meg kell néznetek, mielőtt leérettségiztek
Már csak néhány nap van hátra az idei érettségiig. Elfáradtatok a töménytelen mennyiségű tanulásban, és szeretnétek egy kicsit kikapcsolódni? Most ajánlunk néhány szuper filmet, amit érdemes megnéznetek még az érettségik előtt.
Eduline
Felvéve
Mi a teendő abban az esetben, ha nem sikerül az érettségi, és nem vesznek fel titeket az egyetemre, de a szüleitek ezt nem tudhatják meg? Bartleby szerint az, hogy alapítotok egy saját - kamu - egyetemet.
Éretlenek
Egy csapat francia diáknak egy félresikerült diákcsíny miatt muszáj leérettségizniük ahhoz, hogy nehogy börtönbe kerüljenek. Ez azonban nem megy könnyedén, ezért a legfantasztikusabb trükköket, puskákat találják ki.
Érettségi buktatókkal
Ebben a filmben az érettségi mellett a tekervényes szerelmi történetek is főszerepet játszanak. Az iskola vége miatt felbátorodott Lucas kertelés nélkül elmondja filozófiatanárának, mit is gondol róla. Pechére később kiderül, hogy ez a tanár lesz a szóbeli vizsga felügyelője, ráadásul Lucas pont a tanár lányába szeret bele egy bulin.
A legtöbb iskolában nagy valószínűséggel elmarad az idei ballagás, van azonban, ahol csak elhalasztották az ünnepséget, sőt, egy iskolában alternatív megoldást is találtak az eseményre.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
Betelt a pohár a képzőművészetis hallgatók körében. „Kultúraváltásra van szükség az egyetemen” – áll a November 25. Bizottság munkája nyomán készült belsőellenőri jelentésben, amely többek között a 2022-ben történt szexuális erőszakbotránnyal kapcsolatos intézményi mulasztásokat tárta fel. A hallgatók és volt egyetemi tisztségviselők most nyílt levélben követelik a vezetés felelősségvállalását – és lemondását.
Volt, aki szerint nehéz feladatokat kaptak a vizsgázók, mások viszont úgy érezték, teljesíthető és kiszámítható volt az idei emelt szintű németérettségi.
„A magyar jogász szakma koronázatlan királynője” – fogalmazott Magyar Péter posztjában, amiben bejelentette, hogy felkérte Dr. Görög Mártát igazságügyi miniszternek. A politikus szerint a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar dékánja szakmai múltjával garanciát jelenthet a jogállamiság megerősítésére.