Ilyen ponthatárokat kellett megugraniuk 2021-ben a mesterszakokra felvételizőknek
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterszakokra az idei felvételin? Nézzük.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterszakokra az idei felvételin? Nézzük.
Az előzetes ponthatárokra idén is készültünk, hiszen több népszerű szak esetében volt egyetemtől független limit. Mutatjuk, hogy alakultak a végleges számok az előzetes pontokhoz képest ma este.
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
Több mint 10 800-an felvételiztek idén orvos- és egészségtudományi szakokra, a legnépszerűbb képzés idén is az ápolás és betegellátás, amelyet ötezren jelöltek meg a jelentkezési lapon. Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok.
Mennyire volt nehéz bekerülni a 2021-es felvételin valamelyik informatikai képzésre? Mutatjuk a ponthatárokat.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.
Több mint 5300-an jelentkeztek jogászképzésre idén, ez a 2021-es felvételi negyedik legnépszerűbb szakja. Ez a ponthatárokon is látszik: az ELTE-n 472, a Pázmányon 463 pont kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
Gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia, jogász, ápolás és betegellátás – az idei felvételin is ezek a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok. Nézzük, hány ponttal lehetett állami ösztöndíjas helyet szerezni ezeken a képzéseken.
A Budapesti Corvinus Egyetem több képzésén is magas ponthatárokat húztak idén, a gazdálkodási és menedzsment BSc-szakon például azok kezdhetnek ösztöndíjasként, akik legalább 451 pontot szereztek. Mutatjuk a részleteket.
Nem kell keresgélni, összeszedtük az összes egyetem összes szakjának ponthatárait.
Pszichológia, anglisztika és közösségszervezés - idén ez volt a top három bölcsészettudományi képzés a felvételin. Mutatjuk, milyen ponthatárral lehetett bekerülni ezekre.
Ahogyan minden évben, úgy idén is a gazdasági képzésekre szerettek volna bekerülni a legtöbben. Összesen 29 361-en jelentkeztek az ehhez tartozó szakok valamelyikére - 22 408-an első helyen. Államilag támogatott formában 24 400-an szerettek volna tovább tanulni. Mutatjuk, hogy ehhez mennyi pontot kellett elérni a különböző felsőoktatási intézményekben.
Jogosan merül fel a kérdés: hogy fordulhat elő, hogy valahol csupán 8 ponttal lett kevesebb a végleges ponthatár a maximálisan szerezhető 500 pontnál? Megmagyarázzuk.
Majdnem 4800 elsőéves kezdhet szeptemberben a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME), az alapképzésekre felvett állami ösztöndíjasok átlagpontszáma meghaladja a 425-öt.
Több mint 11 ezer felvételiző jutott be idén az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) képzéseire, többségük állami ösztöndíjas helyet szerzett. Pedig sok szakon idén is magas ponthatárokat húztak, az osztatlan jogászképzésre 472, pszichológiára 449, az angol nyelvű nemzetközi tanulmányokra 423 ponttal lehetett bekerülni. Sőt volt olyan tanári szakpár, ahol 492 az idei ponthatár – igaz, ott mindössze egy hallgató kezd majd szeptemberben.
Most is optimisták a felvételizők. Ti mit gondoltok, bekerültök a kiválasztott képzésre?
Este nyolc körül érkeznek a 2021-es felvételi ponthatárai, aki pedig megadta a mobilszámát, sms-t is kap arról, melyik szakra került be. Viszont akkor sem kell aggódnotok, ha csak órákkal később jön az üzenet.
Este nyolckor nyilvánosságra hozták a 2021-es felvételi ponthatárait - az Eduline-on minden fontos infót megtaláltok a legnépszerűbb szakokról, egyetemekről és főiskolákról és persze a ponthatárokról.
Mi dönt arról, melyik képzést kezdhetik el ősszel? A mai nap egyik legfontosabb kérdése.
A Felvi statisztikáiból szemezgettünk.