Az amerikai egyetemek 2021 januárjáig tervezik az online oktatást
Vannak olyan egyetemek az államokban, ahol már fontolóra vették, hogy 2021-ig nem tartanak a személyesen órákat a koronavírus-járvány miatt.
Vannak olyan egyetemek az államokban, ahol már fontolóra vették, hogy 2021-ig nem tartanak a személyesen órákat a koronavírus-járvány miatt.
A fővárosban most már 100 ezer forint alatt is lehet találni albérletet, méghozzá nem is keveset. A járvány miatt az albérletpiacon is nagy változások történtek.
A Pedagógusok Szakszervezete üdvözli, hogy az Emmi, illetve az oktatásért felelős akciócsoport elfogadta a PSZ korábbi javaslatát, miszerint csak egyféle vizsgát tartsanak. De további kérdéseket is feltesznek.
Dániában április 15-től újra megnyitják kapuikat az óvodák és az általános iskolák első öt évfolyamai. Az oktatási és köznevelési intézmények március 11-től voltak zárva.
Egy középiskolás diák által fejlesztett oldal ad tájékoztatást a koronavírusról több millió olvasónak.
Újabb hét telt el a digitális távoktatásban, számos intézkedésről, elkövetkező iskolai eseményről született már döntés. Sok lesz a változás - ezekről a cikkben tájékozódhattok, de számos diák, tanár beszámolót is olvashattok.
A hétvégi, otthonmaradós kikapcsolódáshoz ajánlunk nektek egy szuper programot.
Minimális személyi kontaktus mellett valósulnak meg a beiratkozások az óvodákba és általános iskolákba - közölte a köznevelési államtitkár pénteken az M1 aktuális csatornán.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) nyílt levelében hívja fel a figyelmet a veszélyhelyzetben felesleges kockázatot jelentő problémákra.
A Felnőttképzők Szövetsége (FVSZ) a felnőttképzés aktualitásairól egyeztetett a minisztériummal a veszélyhelyzetre való tekintettel.
Az egyetemeken, főiskolákon a jövő héten is távoktatásban folytatódik a hallgatók képzése - közölte az ITM az MTI-vel csütörtökön.
Újabb iskola hívja fel a figyelmet a digitális oktatás miatt távol rekedt tanárok, diákok hiányára.
Az Egyesült Királyságban péntek délután bezártak az iskolák, hétfőtől már csak ügyeletet tartanak azoknak a gyerekeknek, akiknek szülei fontos feladatot látnak el. Vajon veszélyben vannak az ügyeletet ellátó tanárok?
Mit tapasztal egy-egy tanár és szülő, hogyan működik az új, távoktatási rendszer az ő szemszögükből? Újabb olvasói véleményekről számolunk be, amelyekből mindez kiderül.
A digitális oktatásra történő átállás nem mindenhol megy egyszerűen. Pláne, ha elsős gyerek is van a családban, a szülőnek pedig dolgoznia kell. Újabb olvasónk fejtette ki véleményét a távoktatással kapcsolatban.
Március 23-tól, vagyis mától visszavonásig érvényes az egyetemi távoktatás. A hallgatók otthonról, saját készülékeiken keresztül vehetnek részt a felsőoktatásban.
Az SZTE járványmodellező csoportja egy kérdőív kitöltését kéri, ezzel szeretnék segíteni a járvány elleni védekezést.
Milyen volt az első hét távoktatásban? Mennyire sikerült az iskoláknak alkalmazkodniuk a kialakult helyzethez? Diákok mesélnek tapasztalataikról.
A legtöbb akkreditált nyelvvizsgaközpont oldalán azt látni: a koronavírus miatt elhalasztják a tavaszi vizsgákat. Így azok a felvételizők, akik a végére hagyták a bizonyítványszerzést, nagy eséllyel ezzel a pontszerzéssel a felvételin már nem számolhatnak.
Sokakban felmerült már a kérdés, vajon hogyan fognak zajlani az érettségik a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben. Ugyanúgy lesznek megtartva az írásbelik, ahogy eddig? Esetleg későbbre halasztják őket? Íme az Oktatási Hivatal „válasza”.